Maraton sukcesów p4!

p4 to jeden z najlepszych polskich i światowych zespołów startujących w zawodach z bezpieczeństwa komputerowego zwanych Capture The Flag (tzw. CTF), wśród członków znajdują się również pracownicy HackingDept.
Ostatnio zawodnicy p4 są na prawdziwej fali sukcesów — znaleźli się na podium podczas wszystkich z ostatnich czterech wyjazdów. Trzecie miejsce w Hanoi, drugie w Bukareszcie, trzecie w Moskwie, drugie w Warszawie, 24 tysiące złotych nagrody i awans na 4. miejsce w ogólnej klasyfikacji CTFtime, to bilans trzech tygodni startów w międzynarodowych CTF-ach.

CTFtime ranking
Obecny ranking CTFtime

WhiteHat Grand Prix Finals 2018

Pasmo sukcesów rozpoczeło się 1 listopada w stolicy Wietnamu — Hanoi, podczas finałów konkursu WhiteHat Grand Prix.
Zawody trwały tylko osiem godzin, ale za to były wypełnione zadaniami po brzegi i składały się z trzech części: jeopardy oparte o urządzenia IOT, attack-defence i zmagań programów ścierających się w dwuosobowej wersji gry snake. Więcej informacji na temat formatu konkursu można znaleźć tu.

WhiteHat Grand Prix 2018
p4 with Polandball
Drużynę w bojach wspierał szósty członek zespołu, wojowniczy Polandball (fot. WhiteHat)

Po zaciętej końcówce tuż przed końcem zawodów udało się wyprzedzić zespół ze stanów i ostatecznie zająć trzecie miejsce.

WhiteHat Grand Prix Final 2018 scoreboard
Ostateczne wyniki konkursu WhiteHat Grand Prix 2018

WhiteHat Grand Prix 2018 award ceremony.
Ceremonia wręczenia nagród (fot. WhiteHat)

Nagrodą za trzecie miejsce było 25 milionów wietnamskich dongów, czyli około tysiąca dolarów.
Więcej informacji na temat przebiegu zawodów można znaleźć tu.
 

DefCamp CTF Finals 2018

Kolejnym przystankiem 8 listopada był Bukareszt i finał konkursu DefCamp organizowany przez rumuński CCSIR. Zawody w formacie jeopardy trwały 24 nieprzerwane i wyczerpujące godziny.

p4 team in action
Zespół p4 w takcie zmagań (fot. DefCamp)

DefCamp 2018 scoreboard
Wyniki konkursu DefCamp 2018

p4 second in DefCamp
p4 z nagrodą (fot. DefCamp)

Ostatecznie powtórzyli wynik z zeszłorocznej edycji, zdobyli srebro i tysiąc euro.

CTFZONE 2018 Finals

Trzecie w kolejności (15 listopada) były dwudniowe zawody CTFZone w Moskwie.
Odbywały się one w formacie attack-defence, jest to typ konkursu, w którym każda drużyna dostaje identyczny serwer z uruchomionymi usługami. Celem każdego zespołu jest łatać i chronić swoje aplikacje oraz kraść tajne dane przeciwników. Jest to najbardziej wymagający rodzaj rozgrywki, wymaga nie tylko szybkiej umiejętności odnajdywania i wykorzystywania błędów, ale także monitorowania infrastruktury i błyskawicznej naprawy luk.

CTFZone 2018 scoreboard
Wyniki konkursu CTFZone 2018

Polski zespół poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie, zajmując trzecią lokatę, ustępując tylko rosyjskim drużynom. Jako nagrodę odebrali 3 tysiące dolarów.

CTFZone 2018 award ceremony
CTFZone 2018 wręczenie nagród (fot. CTFZone)


Dragon CTF 2018

Finałową stacją 19 listopada była konferencja Security PWNing i konkurs Dragon CTF organizowany przez obecnych liderów rankingu CTFtime, zespół Dragon Sector. Zawody trwały dwa dni i obfitowały w ciekawe zadania, część dotyczyła specjalnie napisanej na tę okazję przez Smoki gry. Jedno z zadań przygotował także nasz partner i sponsor wydarzenia — STM Solutions.

Arcane Sector screen
Arcane Sector — część zadań polegała na hakowaniu gry

DragonCTF p4 team
Zespół przy pracy

DragonCTF 2018 scoreboard
Wyniki DragonCTF 2018

p4 second in DragonCTF 2018
Ceremonia rozdania nagród

p4 prize

p4 zakończyło konkurs ze srebrnym medalem i pięcioma tysiącami złotych w kieszeni. Warto nadmienić, że drużyna kontynuuje tradycje i już trzeci rok z rzędu start w CTF-ie organizowanym przez Dragon Sector przynosi im drugie miejsce.

Gratulujemy, ale za rok życzymy przełamania passy i zwycięstwa!
Już za tydzień p4 czeka wyprawa do Chin na finały konkursu Real World, pula nagród to prawie 200 tysięcy dolarów, trzymamy kciuki!

Aktualizacja 25.11

Dziś zawodnikom p4 udało się wygrać kolejne nagrody — 30 tysięcy złotych w konkursie ogranizowanym w ramach hackatonu HackYeah przez Wojsko Polskie. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.
Menu strony