NASZ ZESPÓŁ
Nasza załoga składa się tylko z pasjonatów — doświadczonych pentesterów i badaczy bezpieczeństwa IT oraz programistów. Łączą nas dwie cechy: kochamy hakować i chcemy się tym dzielić. Wierzymy, że tylko przez praktyczny trening, nie tylko obrony, ale i ofensywy, można dotrzymać kroku dzisiejszemu, stale zmieniającemu się światu.
Naszym zdaniem, jednym z najlepszych sposobów na szlifowanie technik wyszukiwania i wykorzystywania błędów są międzynarodowe zawody bezpieczeństwa IT, zwane Capture The Flag (CTF).
Drużyny CTF
Wszyscy w HackingDept są członkami najlepszych polskich grup CTF-owych. Razem z nimi odnosimy sukcesy
w ogólnoświatowych zmaganiach, wiele razy pokazując, że należymy do ścisłej światowej czołówki ekspertów
w dziedzinie bezpieczeństwa teleinformatycznego.
Zespoły CTF
SUKCES POLSKIEJ DRUŻYNY W KONKURSIE HACK-A-SAT
Polska drużyna "Poland Can Into Space” zajęła drugie miejsce w finałach zawodów “Hack-a-Sat” , organizowanych przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF).
Celem zawodów było odzyskanie kontroli nad satelitą utraconym w wyniku symulowanego ataku hakerskiego. Polski zespół zajął w nich drugie miejsce. Zadaniem dodatkowym podczas finałów było opracowanie planu misji wykonania zdjęcia księżyca przez satelitę. Polski zespół w tym zadaniu przygotował najdokładniejszy plan, który jako jedyny został zrealizowany przez prawdziwego satelitę znajdującego się na orbicie okołoziemskiej.
Przygotowując się do finałów, które odbyły się w dniach 7-9 sierpnia 2020 roku, każda z drużyn musiała najpierw zapoznać się ze wszystkimi podzespołami modelu finałowej satelity. Nie obyło się bez problemów – w ostatnich dniach przed finałami przez wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych przeszła tropikalna burza. Pozbawiła ona prądu kilkaset tysięcy domów, w tym dom członka zespołu, gdzie znajdował się testowy satelita. "Polski" satelita musiał być przez ten czas zasilany generatorem na olej napędowy.
Aby wziąć udział w finałach, polski zespół musiał się znaleźć wśród 8 najlepszych ekip z etapu kwalifikacji. Wymagało to rozwiązania kilkudziesięciu zadań z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz technologii satelitarnych. Pokonując ponad 1200 zespołów z całego świata, Polacy dostali się do finału również z drugiego miejsca.
"Poland Can Into Space" składał się z członków p4 i Dragon Sector – dwóch najlepszych polskich zespołów zawodów z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego ("Capture The Flag"), oraz ekspertów z doświadczeniem w projektowaniu polskich, studenckich misji satelitarnych. Warto zaznaczyć, że dużą część zespołu stanowili obecni lub byli specjaliści zespołu CERT Polska, działającego w strukturach NASK. Za osiągnięte wyniki w konkursie Hack-A-Sat, polski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 45 tysięcy dolarów.
Zdjęcie księżyca wykonane przez satelitę zgodnie z planem misji przygotowanym przez polski zespół.
Specjalistyczna platforma szkoleniowa typu „cyber range” od HackingDept dla Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK)
HackingDept, czołowy dostawca innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych z zakresu cyberbezpieczeństwa, opracował specjalistyczną platformę szkoleniową typu „cyber range” dla Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (PJATK), najlepszej niepublicznej uczelni o profilu informatycznym w Polsce. Celem platformy jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznych kompetencji w obszarze testów penetracyjnych oraz ochrony przed cyberzagrożeniami w realistycznych i kontrolowanych warunkach.
Nowoczesne środowisko szkoleniowe
Platforma została precyzyjnie zaprojektowana, aby spełniać najwyższe wymagania PJATK, łącząc teorię z praktyką w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dzięki symulacjom realnych środowisk IT studenci mogą uczestniczyć w testach penetracyjnych na rzeczywistych przykładach scenariuszy cyberataków. Program ćwiczeń obejmuje m.in. ataki na aplikacje webowe oraz infrastrukturę sieciową, co pozwala studentom kompleksowo przygotować się do przyszłych wyzwań zawodowych w branży IT.
Praktyczne kształcenie poprzez realistyczne scenariusze
Głównym założeniem platformy jest wprowadzenie studentów do świata cyberbezpieczeństwa w sposób praktyczny, szczególnie w kontekście testów penetracyjnych, które stanowią kluczowy element pracy specjalistów ds. bezpieczeństwa. Studenci mają możliwość zmierzenia się z rzeczywistymi scenariuszami ataków na symulowane organizacje, dzięki czemu uczą się reagować i wdrażać najlepsze praktyki obronne w sposób przypominający prawdziwe warunki pracy.
Wysoka satysfakcja użytkowników
Platforma HackingDept zyskała wysokie oceny i uznanie zarówno studentów, jak i wykładowców PJATK, którzy doceniają realizm przeprowadzanych ćwiczeń. Praktyczne podejście do nauki oraz możliwość pracy z różnorodnymi narzędziami wykorzystywanymi w cyberbezpieczeństwie przekładają się na lepsze rozumienie kluczowych zagadnień oraz zwiększenie efektywności nauki. Użytkownicy podkreślają również intuicyjność i atrakcyjność interfejsu, którego projekt graficzny został dostosowany przez Olgę Kulish, Art Director PJATK. Dzięki temu platforma jest nie tylko funkcjonalna, ale też przejrzysta i przyjazna dla studentów i słuchaczy PJATK, co motywuje do samodzielnej nauki.
W wyniku współpracy z HackingDept Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych wzniosła swoje standardy kształcenia w zakresie cyberbezpieczeństwa na jeszcze wyższy poziom, zastępując dotychczasową platformę nowoczesnym narzędziem „cyber range”.
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych od 30 lat kształci specjalistów IT, którzy są jednymi z najlepiej zarabiających absolwentów uczelni wyższych w Polsce. Stawia na praktyczne przygotowanie studentów do wymogów rynku pracy, w czym z pewnością pomoże nowa, wysoce specjalistyczna platforma szkoleniowa od HackingDept.